Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

„Od Oceanu do Oceanu” w Telewizji Trwam – zapraszamy!

020wTVTrwamDrodzy Przyjaciele!
Od 2012 roku trwa pielgrzymka Matki Bożej Częstochowskiej przez świat w obronie życia. Ikona przewędrowała już ponad 180 000 km przez 26 krajów Azji, Europy i Ameryki. Ta pielgrzymka nadal trwa.

W Telewizji Trwam
Już od najbliższego wtorku 11 lipca o godz. 16:30 będzie można obejrzeć kolejne dwudziestominutowe odcinki poruszającego reportażu z I etapu tej pielgrzymki. Powtórzenie dla Ameryki 12 lipca w środę o godz. 5:15 (czasu polskiego). Gorąco zapraszamy!
Program ten można oglądać w telewizji lub za pośrednictwem Internetu na żywo TUTAJ.

Towarzyszmy duchowo wyprawie Matki Bożej
Film został zmontowany z materiałów przekazanych przez koordynatorów pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu” w różnych krajach. Zachowano oryginalne obrazy i dźwięk oraz niepowtarzalną atmosferę. Miliony ludzi modlą się, dają świadectwo swojej wiary i miłości do Matki Bożej oraz zaangażowania w ochronę ludzkiego życia. Ten  unikalny reportaż umożliwia towarzyszenie duchowe temu historycznemu wydarzeniu przez każdego z nas.

Królowa Polski jedzie przez świat
Film został przeredagowany na potrzeby telewizji i będzie emitowany w kolejnych odcinkach. Nasze doświadczenie prezentacji materiału dotyczącego peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu” pokazuje, że wiele osób bardzo głęboko i z wielkim wzruszeniem przeżywa ten film. Pojawiają się nawet łzy.

Cały film już w 5 językach
Cały film obejmujący 22 kraje I etapu pielgrzymki ma trzy i pół godziny. Jest już gotowy po polsku, angielsku, hiszpańsku, rosyjsku i niemiecku. Tak więc jest znakomitym upominkiem dla zagranicznych przyjaciół. Można go nabyć TUTAJ.

Obecnie w kolejnych parafiach w Ekwadorze
Teraz Ikona wędruje przez kolejne parafie w diecezji Santo Domingo w Ekwadorze. W dniach od 8 do 12 maja przebywała w parafii Bożego Ciała. Ks. Proboszcz Roberto Carvajal gościł Ją w głównym kościele oraz dwóch kaplicach filialnych w sąsiednich dzielnicach. Podczas powitania podkreślił jak wielkim zaszczytem dla parafii są odwiedziny Matki Bożej właśnie w maju, miesiącu maryjnym.  W swoich homiliach wielokrotnie podkreślał potrzebę ochrony rodziny i ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Odbyły się piękne procesje z jednej kaplicy do drugiej, a następnie do głównego kościoła. Odmawiano Różaniec i Litanię Loretańską.


Kolorowe baloniki na powitanie
Od 12 do 16 maja Ikona odwiedzała kolejną parafię p. w. Najświętszego Serca w Matovelle. Proboszcz ks. Ernesto Restrepo także przyjmował Ją w trzech różnych miejscach. Na początku we Wspólnocie Heriberto Maldonado, witając Ją w kaplicy udekorowanej kolorowymi balonikami, co jest typowe dla zwyczajów Ameryki Południowej. Jak można zobaczyć na zdjęciu, wygląda to bardzo ładnie.  Matka Boża pozostawała tam przez dobę. Cały czas trwała adoracja.

Żywy łańcuch dzieci
Następnego dnia w sobotę odwiedziła wspólnotę Libre Ecuador,  gdzie dzieci, które uczęszczają na religię, utworzyły żywy łańcuch wzdłuż drogi, aby oddać cześć przybywającej Dziewicy. Ołtarz był udekorowany na niebiesko-biało w kolorach maryjnych i cały czas paliły się na nim świece. Tutaj Matka Boża także pozostała przez dobę. Liturgię odprawiano zgodnie z wcześniej opublikowanym specjalnym formularzem liturgicznym w języku hiszpańskim, zatwierdzonym przez bpa Ivana Minda, sufragana z Archidiecezji Guayaquil, odpowiedzialnego za liturgię w Episkopacie Ekwadoru.


Do każdego domu trafia wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej
W obu parafiach podczas wszystkich spotkań odmawiano modlitwę św. Jana Pawła II z encykliki Evangelium vitae oraz rozdawano obrazki z wizerunkiem Matki Bożej  Częstochowskiej.

Co dalej?
Obecnie pracujemy nad kontynuacją pielgrzymki Ikony Częstochowskiej w kolejnych krajach Ameryki Południowej. Mamy nadzieję, że po zakończeniu wędrówki przez Ekwador Matka Boża odwiedzi Kolumbię, a następnie zatrzyma się w Panamie, gdzie planowane jest Światowe Spotkanie Młodzieży. Czekają też kolejne kraje Ameryki Środkowej.

Owoce są wielkie
O. Leon Juchniewicz polski misjonarz w Ekwadorze, który jest koordynatorem pielgrzymki w tym kraju, podkreśla, że owoce duchowe obecności Ikony Częstochowskiej w kolejnych parafiach przynoszą wielkie duchowe owoce. Stojąca przed Ikoną Indianka zapytała go: Co jest w tym obrazie Matki Bożej, że ja czuję się tak bardzo poruszona i nie mogę powstrzymać łez? Odpowiedział: Jej obecność oraz modlitwa milionów ludzi!

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają to wielkie dzieło!
Dzięki Wam ludzie otrzymują obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. To dzięki Waszej pomocy obecność Maryi pomogła zamknąć już ponad 200 placówek aborcyjnych w Ameryce. Modlitwa Przyjaciół ma wielką moc i otwiera ścieżki, które wcześniej wydają się niemożliwe do przejechania, a nam dodaje sił do dalszego działania.

Prosimy też o dalszą pomoc materialną. Liczy się każdy grosz. Ekwador i Kolumbia to bardzo ubogie kraje.

Ofiarowując 20,-; 50,-; 100,- ; 200,- złotych - czy nawet więcej, bezpośrednio pomagasz Matce Bożej, Królowej Polski, chronić cywilizację życia i miłości w wymiarze całego świata. Ona to robi najlepiej i najbardziej skutecznie, potrzebuje jednak naszej pomocy i zaangażowania.

Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Jeszcze raz zapraszam Telewizja Trwam wtorek godz. 16:30 lub środa godz. 5:15 filmowa relacja z pielgrzymowania Ikony Jasnogórskiej od Władywostoku po Fatimę zorganizowanego przez Europejskie Ruchy Obrony Życia.


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag