Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Na Dzień Matki – pomoc dla ubogich brzemiennych mam

Drodzy Przyjaciele!

Jutro Dzień Matki! Dziękujemy, że pamiętacie także o ubogich mamach, które oczekują na urodzenie dziecka, a nie mają dosłownie nic. W ciągu kilku ostatnich dni otrzymaliśmy od Was środki na zakupienie 12 wyprawek. Wiele osób także do nas dzwoniło i pytało, jak można dostarczyć pomoc rzeczową dla niemowląt. Jest bardzo potrzebna.

Dzisiaj nasze biuro w Gdańsku odwiedzili przedstawiciele ruchu „Otwarte Serca” z Białorusi. Oni prowadzą pomoc bezpośrednią dla kobiet, które udało się przekonać, aby nie zabijały swego dziecka. Władek starannie obejrzał zgromadzone ciuszki. Naprawdę są prześliczne i prawie nowe. Był zachwycony i długo segregował te drobiazgi, bo za jednym razem nie mógł zabrać zbyt dużo. Wysyłanie paczką pocztową nie ma sensu, bo trzeba płacić wysokie cło, gdy wartość przekracza 12 ero. Powiedział, że najbardziej potrzebne są buciki! I na te młodsze dzieciaki, co zaczynają chodzić i na te starsze, tak do 5 roku życia. Oczywiście w miarę nie zniszczone.  Jesteśmy z nim w stałym kontakcie, bo ich organizacja także należy do sieci HLI. Władek bardzo prosił, aby Wam gorąco podziękować.

A może jeszcze ktoś z Was chciałby się dorzucić do tych wyprawek, które przygotowujemy z okazji Dnia Matki? Skarbonka jest nadal otwarta.

Można to zrobić TUTAJ

Ewa H. Kowalewska
 
DzienMatki2017
 
 
Drodzy Przyjaciele!
Wkrótce 26 maja - Dzień Matki! Pamiętamy o naszych Mamach. Podarujmy im nie tylko upominek i kwiatki, ale także naszą obecność, czas i modlitwę. Ten dzień powinien być pełen miłości i wspomnień.

Przyszłe matki???
Są jednak wśród nas także takie mamy, o których nikt nie myśli, a nawet często nie nazywa się ich matkami. Popularnie mówi się „przyszła matka”. To absurd. Dziecko już JEST – poczęło się i dynamicznie rośnie. Można je obejrzeć na ekranie USG, a nawet określić jego płeć. Te kobiety matkami już są!

Jak sobie poradzę?
W Polsce (i nie tylko) są takie właśnie mamy, które nie mają dosłownie nic. Nie mają ani rodziny, ani pracy, ani szansy na jej dostanie, bo są w ciąży. Najczęściej nie mają zasiłku, albo tak mały, że nie wystarcza na jedzenie. Chcą jednak urodzić swoje dziecko i zatrzymać je przy sobie. Czy wiecie jak wiele dzieci uratował zasiłek 500+, który jest realną  pomocą i daje nadzieję?  Jedna z matek w Domu Samotnej Matki w Gdańsku Matemblewie powiedziała do mnie: - Było mi bardzo ciężko, mieszkałam na ulicy, nie miałam co jeść, ale nigdy bym nie zrobiła krzywdy mojemu dziecku. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc, bo dzięki niej mam nadzieję, że mi mojej małej nikt nie zabierze i jakoś sobie poradzę!


Znak nadziei
Największym zmartwieniem tych matek, oczekujących na urodzenie się ich dziecka, jest zapewnienie mu tego wszystkiego, co jest niezbędne. A na początek potrzebna jest wyprawka do szpitala: kosmetyki do pielęgnacji, pieluchy, kocyk, bielizna i używane ubranka, ale czyściutkie i śliczne. Otrzymanie takiej wyprawki jest znakiem nadziei dla tych mam. One naprawdę doceniają, że ktoś o nich i ich dzieciach pomyślał i te najpotrzebniejsze rzeczy przygotował z troską i miłością.


Na początku nie mają nic
Te matki dostaną zasiłek macierzyński i 500+ najszybciej po dwóch miesiącach od urodzenia dziecka, jeżeli ktoś im pomoże załatwić wszystkie formalności. Tyle to trwa. Na początku nie mają nic.

Pomoc od Przyjaciół
Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ciuszki dla niemowląt, skarpetki, czapeczki, sweterki itd. Wiele Pań zaangażowało się osobiście i zrobiło na drutach śliczne rzeczy dla maluszków. Te matki to doceniają. Nie tylko konkretny pożyteczny przedmiot, ale także wielkie serce włożone w ten mały upominek dla ich malucha.


Można zrobić wiele…
Jesteśmy też wdzięczni za zorganizowanie pomocy rzeczowej przez ks. proboszcza Sławomira Prabuckiego z parafii p. w. św. Jadwigi Śląskiej z Lęborka, który zorganizował składkę, a za zebrane środki zakupił artykuły higieniczne: oliwki, kremy itd. Trzeba było widzieć radość tych młodziutkich matek. Dostały też witaminy, tak potrzebne w okresie karmienia. Stałam obok i widziałam, jak jedna z matek, której dziecko było już trochę starsze, wybrała z paczki najpotrzebniejsze rzeczy dla nowej brzemiennej koleżanki i powiedziała: No to już masz wszystko, co na początku jest najpotrzebniejsze dla twojego dziecka. Trzeba było widzieć oczy tej młodej kobiety, gdy brała do rąk te „drobiazgi” od Was.

Punkt Pomocy Rzeczowej
Cały czas prowadzimy punkt pomocy rzeczowej dla tych mam i ich niemowląt. Więcej szczegółów TUTAJ.


Pomoc dla centrum antyaborcyjnego na Białorusi
W najbliższych dniach spodziewamy się gości z Białorusi, z Mohylewa. Przyjedzie Władek Wołochowicz z dominikaninem ojcem Sapiehą z organizacji „Otwarte Serca”. Oni chodzą do szpitali, modlą się tam i rozmawiają z kobietami w ciąży, aby nie dokonywały aborcji. Oferują im pomoc i ją zapewniają, chociaż z olbrzymimi trudnościami. Ocalili już kilkaset dzieci. Zabiorą ze sobą te zestawy „Małego Jasia” – modele „Jak Powstałem”, które dla nich ufundowaliście. Z pewnością zabiorą także trochę ślicznych ubranek dla noworodków, które u nas na nich czekają.


Upominki na Dzień Matki
Dzień Matki to doskonały czas, aby pomyśleć o tych mamach w stanie błogosławionym, pozbawionych opieki i środków do życia. Na tym etapie jest dla nich najważniejsze, aby pod zarzutem braku środków i właściwej opieki nie zabrano im dziecka. Odpowiednia wyprawka zapewnia im bezpieczny start. 

Wyprawki, które przygotowaliśmy na początku roku, już się skończyły. Potrzebne są kolejne. Trzeba skompletować wiele rzeczy zupełnie nowych, tylko ubranka mogą być używane.

Wystarczy naprawdę niewiele, aby uratować kolejne ŻYCIE!
Każdy, kto chciałby pomóc, może nadesłać do nas pomoc rzeczową, także używane ubranka i akcesoria dla niemowląt, ale czyste i w dobrym stanie. Prosimy, sami nie kupujcie kosmetyków. Będzie znacznie taniej, gdy zrobimy to wspólnie w zaprzyjaźnionej hurtowni od razu w większej ilości. Skompletowanie takiej wyprawki kosztuje nas 240 zł.

Bardzo dziękujemy w imieniu potrzebujących matek.

Jeżeli chcesz im pomóc możesz to zrobić TUTAJ

Dla osób z zagranicy TUTAJ

 
Wszystkim Mamom –  i tym starszym, i tym początkującym – przekazujemy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego od naszego zespołu pracowników biura KPLŻ.


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag