Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Co słychać w Human Life International?

coSlychac1Drodzy Przyjaciele!

Święta Zmartwychwstania już za nami, więc z nową nadzieją dalej budujemy Ewangelię Życia.

Pamiętajcie o nas!

Nasz nr KRS 0000249454

Królowa Polski na równiku – w Ekwadorze
To naprawdę historyczne wydarzenie – Ikona Królowej Polski w swojej wędrówce przez świat przekroczyła równik i rozpoczęła wizyty w kolejnych parafiach w Ekwadorze. Po uroczystym powitaniu na lotnisku w Quito (więcej informacji  TUTAJ) i przejechaniu przez Andy Ikona stanęła w Santo Domingo de los Colorados w miejscowej farze p. w. Wniebowstąpienia Pańskiego. Tę najstarszą w mieście parafię prowadzą księża ze Zgromadzenia św. Wincentego a Paulo. 25 marca Matka Boża Częstochowska szła na czele Marszu dla Życia przez centrum miasta do katedry p. w. Dobrego Pasterza. Chociaż marsz był organizowany po raz pierwszy, wzięło w nim udział kilka tysięcy osób. Wielu z nich zabrało do swoich domów wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Ta peregrynacja to także wielka promocja Polski w tamtym regionie, gdzie dużo ludzi nawet nie wie, gdzie leży Europa.
 Więcej informacji na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Ekwadorską ścieżką
Zgodnie z harmonogramem Ikona odwiedzała parafie w pierwszym dekanacie miejskim Wniebowstąpienia Pańskiego na terenie miasta Santo Domingo. 27-28 marca gościła w kościele p. w. Św. Aniołów Stróżów, 29 marca – 4 kwietnia w parafii Maryi Królowej Pokoju, 5-6 kwietnia w parafii św. Teresy od Jezusa, 7-9 kwietnia w kościele p. w. Cudownego Medalika. Mieszkańcy Ekwadoru są bardzo gościnni. Większość z nich jest katolikami. Są jednak bardzo biedni, więcej niż połowa żyje poniżej poziomu ubóstwa, co dla Europejczyka jest wręcz niewyobrażalne. Na dokładkę rok temu wystąpiło tam duże trzęsienie ziemi. Wiele rodzin do dzisiaj nie jest w stanie odbudować swoich domów.


Święta u ss. karmelitanek
Wielki Tydzień, Triduum Paschalne i Święta Wielkanocy Matka Boża w Częstochowskiej Ikonie spędziła w Santo Domingo u sióstr karmelitanek w klasztorze p. w. Serca Jezusa i św. Teresy od Dzieciątka Jezus, otoczona ich miłością i gorącą modlitwą.


Ambitne plany Ekwadorczyków
Do końca kwietnia Ikona odwiedzi jeszcze dwie parafie i Zespół Szkół Katolickich "Nazaret", prowadzony przez Wspólnotę Zakonną "Communio Sanctorum". Od 1 maja rozpocznie się peregrynacja w drugim dekanacie miejskim "Najświętszego Serca Jezusa" w Santo Domingo. Odwiedzi wspólnotę Sióstr Benedyktynek Misjonarek przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie zatrzyma się w parafii oraz w parafialnej Szkole Katolickiej im. św. Maksymiliana Kolbe. Dalsza trasa będzie kontynuowana według planu, który teraz właśnie jest opracowywany.


Wizyta prezydenta HLI w Polsce
Tuż przed świętami odwiedził nas ks. Shenan Boquet prezydent Human Life International z USA. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce. Był pod wrażeniem. Staraliśmy się pokazać mu nie tylko naszą pracę, ale polską, katolicką kulturę. Gdy w sobotę przed Niedzielą Palmową ok. 23:00 wracał sam do hotelu idąc piechotą przez centrum Gdańska-Wrzeszcza, był bardzo zaskoczony, że przechodnie widząc księdza w koloratce, uśmiechali się do niego i pozdrawiali. Ukłonił mu się nawet człowiek z puszką piwa w ręce. Ks. Boquet nieustannie podróżuje po świecie, a jednak był zaskoczony i zachwycony. Brawo MY!

W TV Trwam
Ks. Boquet był gościem popołudniowych Rozmów Niedokończonych w TV Trwam i Radio Maryja w dniu 4 kwietnia. Program ten można zobaczyć TUTAJ.

W Redakcji Niedzieli
Również podczas wizyty w redakcji Tygodnika Niedziela zarejestrowano wywiad z prezydentem HLI. Bardzo ciekawy. Można go obejrzeć TUTAJ.

Przydały się ciuszki, skarpetki
Podczas wizyty w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie po wykładzie ks. Boquet odwiedził Dom Samotnej Matki. Była to okazja do przekazania mamom, które tam obecnie mieszkają, ubranek dla maluszków, kosmetyków i innych akcesoriów, które dla nich zbieramy. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy się przyłączyli do tej akcji! Trzeba było widzieć radość w ich oczach, gdy przeglądały te śliczne ubranka. Furorę robiły także skarpetki i włóczkowe buciki, które wyrabia na drutach kilka ofiarnych pań z naszego Klubu Przyjaciół. Te drobiazgi są pełne miłości dla tych maluszków. To się czuje i zostało to docenione. Prosimy o dalsze zbieranie ubranek i akcesoriów niemowlęcych oraz przekazywanie ich do naszego biura. Dzięki Waszemu wsparciu kupujemy też wyprawki i kosmetyki, konieczne dla noworodka.


Niechlubna rocznica
Przypominamy, że 27 kwietnia mija  39 rocznica uchwalenia ustawy zezwalającej na zabijanie polskich dzieci w łonach matek, która obowiązywała w latach 1956 – 1993 czyli przez 37 lat i pochłonęła życie ok. 15 milionów Polaków. Jest to czas na ekspiację, prosimy więc o modlitwę indywidualnie i zbiorowo. Jest za co przepraszać.

Ostatnie dni rozliczeń
Do końca kwietnia możemy się rozliczać z Fiskusem za 2016 rok. Wiele osób robi to właśnie teraz. Bardzo prosimy pamiętajcie o nas.

Nasz Nr KRS  0000249454

Bardzo prosimy Przyjaciół!
Wspierajcie nasze programy. Najlepiej regularnie, co miesiąc. Każdy grosz się sumuje, gdy jest nas wielu. To od nas Polaków zależy, czy pomożemy Matce Bożej w Ikonie Częstochowskiej przewędrować przez cały świat i ochronić cywilizację życia i miłości. To dzięki Wam możemy przygotowywać wyprawki dla maluszków, których matki znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. To dzięki Wam prowadzimy liczne programy edukacji pro-life, przygotowujemy materiały i cierpliwie budujemy pozytywną opinię społeczną w ochronie ludzkiego życia.

Każdy kto chciałby nam pomóc może to zrobić TUTAJ.

Dla osób z zza granicy TUTAJ.


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag