Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Planowa ignorancja i gra dzieckiem poczętym

PlanowaIgnorancjaDrodzy Przyjaciele!
Nie da rady, musimy szybko i solidnie doszkolić się na temat in vitro. Na jedno dziecko urodzone w tej procedurze przypada średnio dwadzieścia uśmierconych! To obecnie jedna z głównych przyczyn zabijania poczętych dzieci w Polsce.

No i stało się!
Radni Gdańska przegłosowali dofinansowywanie procedury in vitro. W latach 2017-2020 miasto planuje wydać na ten cel 4 mln zł, chociaż jest bardzo zadłużone. „Za” głosowało 16 radnych (wszyscy z PO), przeciwko było 13 radnych (11 z PIS i 2 z PO). Jeden radny z PO wstrzymał się od głosu, a dwóch radnych z PO, którzy byli obecni na sesji nie wzięło udziału w głosowaniu.

Duża akcja zwykłych ludzi
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy z dużą determinacją zaangażowali się w tę batalię. Rozmawiali z radnymi, przekazywali materiały, wystosowali list otwarty, zorganizowali protest przed ratuszem. Współpracowali z radnymi PIS. Przekonali 5 radnych z PO!

Dziękujemy lekarzom
Za odważne i zdecydowane stawanie po stronie prawdy i życia szczególne słowa uznania należą się gdańskim lekarzom, m. in. dr Aleksandrze Kicińskiej prowadzącej NaProCentrum w Gdańsku, dr. Piotrowi Czaudernie wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Gdańska z PIS oraz Jerzemu Karpińskiemu lekarzowi wojewódzkiemu.

Petycja przez Internet
Zebraliśmy 1943 głosy. Wasze podpisy szły bezpośrednio e-mailami do prezydenta Gdańska oraz przedstawicieli Rady Miasta. Bardzo dziękujemy!
Dzięki tym akcjom sprawa nie przeszła bezboleśnie i w przyszłym roku będzie można do niej wrócić.

Ignorowanie faktów i badań medycznych
Nie udało się wprowadzić rzetelnej dyskusji merytorycznej, opartej na faktach i dobrze źródłowanych badaniach medycznych. Zwyciężyła zwykła ignorancja i profesjonalna marketingowa reklama. Wielu radnych z PO z dużą mocą zaprzeczało cytowanym faktom, opartym na rzetelnych badaniach medycznych. Więcej nazywali je propagandą ideologiczną. Odnosiliśmy wrażenie, że ich w ogóle nie znają i nie chcą znać, bo stoją w oczywistej sprzeczności z ich programowym działaniem.

Wielkie wyzwanie – trzeba się douczyć!
Drodzy Przyjaciele! To wielkie wyzwanie dla nas wszystkich. Bardzo wielu naszych znajomych jest za in vitro, ponieważ nie znają faktów. Poprzez media otrzymują olbrzymią dawkę atrakcyjnej reklamy, przygotowywanej przez fachowców od marketingu. To wielki, dochodowy biznes i warto go reklamować. Tymczasem dotarcie do rzetelnych badań i statystyk medycznych jest bardzo utrudnione. W Polsce w ogóle nie ma obowiązku pełnego raportowania, a co za tym idzie także opracowywania i publikowania danych.


Poczęte, zaimplantowane czy urodzone
Charakterystyczne, że podstawowe dane odnośnie skuteczności procedury in vitro są zupełnie niespójne. Nie podaje się liczby poczynanych w tej procedurze embrionów. W końcu kompletnie nie wiadomo, ile dzieci ma szansę się urodzić – 7% , 25% czy więcej. Jest to robione celowo. Po prostu podaje się liczbę zainicjowanych ciąż, a nie urodzonych żywych dzieci. Podobnie nie podaje się liczby dzieci, które rodzą się poważnie chore. Nawet w światowej literaturze medycznej trudno te dane znaleźć.

Podajemy fakty
Zawsze powinniśmy opierać się na faktach. My nie „ideologizujemy”. W tym celu sięgamy po fachową literaturę medyczną, głównie brytyjską i amerykańską. Na jej podstawie opracowujemy dla Was wypisy, opracowania, ulotki, odpowiedzi na pytania.

To nie jest łatwe
Większość z nas nie ma wykształcenia medycznego. Wyjaśnianie skomplikowanych procedur medycznych nie jest proste. Staramy się przedstawiać je prostym zrozumiałym językiem, często w sposób skrótowy, ale nie infantylizujący zagadnienia.

Kto to jednak czyta?
Ostatnio odkryłam, że wiele osób, które powinny zapoznać się z tymi opracowaniami, nie czyta ich wcale, twierdząc, że nie ma czasu. Później dziwią się, że metoda in vitro jest tak mało skuteczna i nie potrafią nawet zadać uzasadnionych pytań.

Polecam znakomity wywiad z genetykiem prof. Stanisławem Cebratem TUTAJ oraz wywiad z lekarzem Jackiem Szulcem,  który porzucił pracę przy procedurze in vitro TUTAJ

Specjalnie dla Was!
Ulotkę w formie pytań i odpowiedzi można wydrukować na domowej drukarce i rozdawać. To znakomita pomoc w przygotowaniu do spotkań, katechez, kazań i innych wypowiedzi. Krótko, prosto i z bibliografią.
Można ją znaleźć TUTAJ

Przygotowaliśmy także nowy materiał informacyjny pt. Skuteczność zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro). Zdrowie kobiet. Zdrowie dzieci.
Można go znaleźć TUTAJ

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze programy!
 
Swój Dar Serca można przekazać TUTAJ
Dla osób z zagranicy TUTAJ


Prosimy pamiętajcie także o nas przekazując 1% na wsparcie naszych dzieł pro-life. Możecie zobaczyć, co robimy TUTAJ!

Nasze dane: Stowarzyszenie Przyjaciół Ludzkiego Życia
NR KRS 0000249454

Na naszej stronie umieściliśmy specjalnie dla Was dobre programy (do wyboru) służące do rozliczania PITów, które można pobrać TUTAJ.

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag