Petycja o powstrzymanie finansowania „in vitro” w Gdańsku

 
Podpisz i przekaż znajomym z Gdańska.petycja gdansk1
 
Szanowni Państwo!

Zwracamy się szczególnie do mieszkańców Miasta Gdańska.

Już za kilka dni na posiedzeniu w dniu 23 lutego Rada Miasta Gdańska będzie głosować w sprawie udzielenia dofinansowania procedury „in vitro” w lokalnych prywatnych klinikach. Planowane jest przekazanie 1 100 000 zł dla 200 par, z których każda miałaby prawo do trzech podejść.

Metoda zapłodnienia pozaustrojowego „in vitro” jest bardzo kontrowersyjna. Wiele ludzkich embrionów ginie podczas tej procedury. Można postawić wiele pytań i zarzutów. Jest też mało skuteczna i niezwykle kosztowna.

Projekt tej uchwały dyskryminuje osoby, które mając problemy z płodnością ponoszą wysokie koszty leczenia metodą naprotechnologii.

Planujemy zorganizowanie konferencji prasowej w tej sprawie, podczas której chcielibyśmy zaprezentować  nasze stanowisko.
Bardzo prosimy o podpisanie petycji do radnych. Wasz głos zostanie przekazany radnym i na pewno będzie miał duże znaczenie w zbliżającej się dyskusji i przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie.

Można to zrobić TUTAJ (www.naszestanowisko.pl/petycja_gdansk/)
Prosimy także o przekazanie naszej prośby swoim znajomym, którzy mieszkają w Gdańsku, aby mogli podpisać tę petycję.

Zachęcamy do korzystania z przygotowanej przez nas ulotki w formie pytań i odpowiedzi, którą można prac z naszej strony TUTAJ (hli.org.pl/pl/do-pobrania#in-vitro) i wydrukować na domowej drukarce.

Zachęcamy także do podejmowania indywidualnych rozmów z radnymi.

Ewa Kowalewska
Human Life International Polska z siedzibą w Gdańsku
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.