Nowe informacje – 1%

PIT 2015aDrodzy Przyjaciele!

Zbliża się okres, kiedy będziemy otrzymywali różne e-maile z zachętą, aby przekazać 1% naszego podatku kolejnej organizacji OPP (pożytku publicznego). Niestety nie można tym obdzielić wszystkich, bo ta kwota jest niepodzielna. Mamy nadzieję, że nasi Przyjaciele pozostaną nam wierni i przyprowadzą także swoich Przyjaciół.

W tym roku program do wypełniania PITów ma być gotowy wcześniej niż w latach ubiegłych, gdyż obecny rząd już opublikował wszystkie dane potrzebne do tworzenia tych programów. Poza programem, do którego jesteśmy przyzwyczajeni od lat "PITy 2016 IPS" udostępnimy także dodatkowe narzędzie „Asystent PIT”, tworzone z udziałem tego samego Autora.

„Asystent PIT”  będzie interesującą alternatywą dla „PITy IPS” jako bezpłatne narzędzie dla podatników.

Program ten działa na bazie tego samego silnika obliczeń czyli dane można wpisywać standardowo, tak jak w "PITach IPS" bezpośrednio w formularzach. Wprowadza jednak duże ułatwienie - będzie można podać dane do rozliczenia podatku, odpowiedzieć na kilka pytań, a doborem właściwego druku i jego wypełnieniem zajmie się "Asystent PIT".

Warto zwrócić uwagę na łatwość dołączania formularzy (załączników) czy zmieniania formularzy, jak np. z PIT-37 na PIT-36, czy zmieniania rodzaju rozliczenia, np. małżonków osobno na razem. W tym ostatnim przypadku „Asystent PIT” pokaże czy warto rozliczyć się osobno, czy też razem. Decyzję tę będzie można podjąć jednym kliknięciem na podstawie pokazanych wartości podatku.

Jest to program dla tych, którzy pochylając się nad rubrykami PITa, czują się niepewnie i najchętniej powierzyliby całe to rozliczanie komuś innemu. Jest taka  możliwość – zlecenia tego naszemu Asystentowi.

Program jest przeznaczony dla systemu Windows. W przyszłości planowana także wersja dla Max OSX, iOS i Android.

Programy te już wkrótce będzie można bezpłatnie pobrać z naszej strony internetowej.


Nasz NR KRS 0000249454

Dzięki waszej pomocy możemy prowadzić wiele programów pomocowych i edukacyjnych w ochronie życia i rodziny.


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.