Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Można już obejrzeć wygodnie w domu – wykłady z konferencji „Ekologia Rodziny”

konfGD2016relacjeDrodzy Przyjaciele!
Czas płynie bardzo szybko. Już niedługo upłynie miesiąc od organizowanej przez nas na Uniwersytecie Gdańskim razem z Solidarnością Uniwersytecką konferencji pt. Ekologia Rodziny. Konferencja się udała, wielu uczestników wyrażało swoje zadowolenie. Oprócz znakomitych, profesjonalnych wykładów można było doświadczyć tej szczególnej rodzinnej atmosfery, która panuje na organizowanych przez nas spotkaniach. Nastrój jednak jest ulotny, a dobrze opracowana faktografia pozostaje.

Nagrania wideo z wykładów są już dostępne na naszej stronie www.hli.org.pl w dziale konferencje.

Zapraszam!

Nie każdy z Przyjaciół miał możliwość osobistego udziału w tej konferencji i skorzystania z przekazywanej wiedzy i doświadczenia. Każdy z nas ma wiele obowiązków, rodzinę, zobowiązania. Do tego dochodzi odległość i koszty. Gorąco zachęcam więc, aby w wolnej chwili, bez konieczności siedzenia przez całą sobotę w uniwersyteckiej auli, obejrzeć te znakomite wykłady.

Wykład 1 – sen. RP Antoni Szymański:
Niematerialne warunki wzmocnienia rodzin. TUTAJ
Szeroko znany w naszych środowiskach, jako wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, od lat jest zaangażowany w działania na rzecz rodzin. Socjolog i kurator sądowy, poseł i senator uprzednich kadencji, obecnie wiceprzewodniczący Senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Od ponad 20 lat bezpośrednio współpracuje z Human Life International i Klubem Przyjaciół Ludzkiego Życia. Znakomicie punktuje najważniejsze problemy, z jakimi obecnie spotyka się polityka rodzinna.

Wykład 2 – ks. dr Jan Uchwat:
Mądrość zbudowała sobie dom – ekologia divina. TUTAJ
Jest specjalistą teologii moralnej, bioetykiem, ojcem duchownym i wykładowcą w Gdańskim Seminarium Duchownym, pełni funkcję przedstawiciela Kurii Gdańskiej na posiedzeniach Niezależnej Komisji Bioetycznej Archidiecezji Gdańskiej. Jest asystentem kościelnym Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia – Human life International Polska oraz konsultantem Poradnictwa Rodzinnego Archidiecezji Gdańskiej. Wykład ukazuje element duchowy, jako centralny w ekologii rodziny i ochronie życia oraz znaczenie Bożej harmonii i jedności dla kondycji rodziny. Naprawdę warto posłuchać!

Wykład 3 – Małgorzata Wyszyńska:
Dzietność polskich rodzin i jej znaczenie dla opieki nad ludźmi starymi. TUTAJ
Jest specjalistą w zakresie demografii i gerontologii społecznej oraz magistrem ekonomii. Od lat jest związana z Human Life International Polska. W bardzo prosty i uporządkowany sposób ukazuje najważniejsze problemy demograficzne, z jakimi zmagamy się obecnie w Polsce. Ten wykład koniecznie należy obejrzeć.

Wykład 4 – Magdalena Misztak-Hola:
Program prokreacji ekologicznej prof. Włodzimierza Fijałkowskiego. TUTAJ
Absolwentka wydziału teologii oraz Międzywydziałowego Podyplomowego Studium Rodziny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Studia doktoranckie ukończyła na Wydziale Nauk Społecznych UKSW. Jest znanym instruktorem metod rozpoznawania płodności, liderem Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny. Z działalnością Human Life International jest związana od początku działalności w Polsce, czyli od roku 1993. Osobiście współpracowała z prof. Włodzimierzem Fijałkowskim. Przypomnienie wciąż aktualnej, głębokiej ekologii rodziny, proponowanej ruchom pro-life w Polsce przez św. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego, było oczekiwane i konieczne właśnie podczas tej konferencji, bo stanowi pewien fundament. Warto więc wrócić do tych przemyśleń i posłuchać tego wykładu oraz zwrócić uwagę młodych na ten szczególny aspekt polskiego zaangażowania w obronę ludzkiego życia.

Wykład 5 – Min. Kazimierz Smoliński:
Mieszkanie dla każdej rodziny. TUTAJ
Jest posłem na Sejm, pełni też funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, gdzie jest odpowiedzialny m. in. za mieszkalnictwo. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, radca prawny i adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym. Program rządowy Mieszkanie + budzi duże zainteresowanie, warto więc posłuchać wykładu.

Wykład 6 - Prof. dr hab. Marcin Zieleniecki:
Nowe tendencje w polityce prorodzinnej państwa. TUTAJ
W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pełni funkcję podsekretarza stanu. Jest wykładowcą w Katedrze Prawa Pracy Uniwersytetu Gdańskiego oraz ekspertem Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Polityka ochrony rodziny podjęta przez obecny rząd, w tym program 500+ to ważne zagadnienia, które są poruszane w tym wykładzie.

Wykład 6 – Genia Samborska-Berekets:
Sytuacja rodzin oraz obrona życia w czasie wojny na przykładzie Ukrainy. TUTAJ
Gość z Ukrainy, prezes ogólnonarodowej fundacji „O godność człowieka”, ekspert Parlamentu Ukrainy ws. rodziny i obrony życia. Współpracuje z Human Life International oraz Klubem Przyjaciół Ludzkiego Życia od wielu lat. Ukończyła szkolenia NPR w Polsce, organizowane przez Human Life International, dochodząc do kwalifikacji instruktora. Prowadzi wiele szkoleń dla nauczycieli NPR na terenie Ukrainy, Kazachstanu itd. Prowadzi i koordynuje największy ukraiński ruch pro-life. Na pielgrzymki do Medjugorie zawiozła już ok. 800 ukraińskich lekarzy ginekologów, budząc ich zaangażowanie w obronie życia.  Jest jednym z najbardziej aktywnych liderów pro-life na Wschodzie.

Zapraszamy!

Wykłady można oglądać pojedynczo w wolnych chwilach podczas kolejnych dni. Gorąco zachęcam. Życzę miło i owocnie spędzonego czasu.

Dzisiaj bardzo jest nam potrzebna szeroka edukacja pro-life, dlatego prosimy, jeśli to możliwe zachęćcie swoich przyjaciół, zwłaszcza młodzież, do zapoznania się z tymi materiałami. Ta wiedza tworzy znakomity fundament i buduje formację, konieczną do zaangażowania się w obronie życia i rodziny. Więcej materiałów można znaleźć na naszej stronie TUTAJ

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć swoim Darem Serca wszechstronną działalność Klubu w obronie życia i rodziny można to zrobić TUTAJ.

Dla osób z zagranicy TUTAJ

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy są z nami: modlą się, angażują, pomagają bezpośrednio oraz wszechstronnie nas wspomagają. Razem zawsze można zrobić więcej!


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag