Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ambasador ds. kobiet

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rząd Kanady utworzy stanowisko ambasadora ds. kobiet, pokoju i bezpieczeństwa. Tak ogłosiła szefowa dyplomacji tego kraju Chrystia Freeland. W Montrealu odbyło się spotkanie kobiet ministrów spraw zagranicznych. Panie przygotowały specjalne rekomendacje na zbliżającą się sesję ONZ.

Nowy ambasador ma doradzać w prawie wdrażaniu kanadyjskiej wersji planu działania na rzecz kobiet, pokoju i bezpieczeństwa. Jego powołanie ma być też krokiem na drodze do tzw. "feministycznej polityki zagranicznej". To koncepcja stworzona przez obecną w Montrealu szwedzką minister spraw zagranicznych Margot Wallstrom.

W latach 20101-2012 M.Wallstrom pracowała jako specjalny przedstawiciel sekretarza generalnego ONZ ds. przemocy seksualnej podczas konfliktów zbrojnych. Prowadziła dochodzenie w sprawie gwałtów na kobietach i dzieciach podczas konfliktu w Demokratycznej Republice Konga. Jej zdaniem, kobiety muszą wchodzić w skład międzynarodowych zespołów negocjacyjnych rozwiązujących konflikty militarne.

Wśród tematów omawianych w Montrealu była przede wszystkim sytuacja w Syrii, Birmie, Wenezueli, Nikaragui i na Ukrainie. Szefowe dyplomacji wysłuchały poruszających świadectw prześladowanych kobiet ludu Rohingja w Birmie Jak zadeklarowała minister spraw zagranicznych Unii Europejskiej Federica Mogherini, wnioski z tych rozmów, prowadzonych z udziałem organizacji pozarządowych, zostaną przedstawione na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

Mogherini stwierdziła, że spotkanie zaowocowało świetną dyskusją o polityce zagranicznej. Niemniej jednak szczyt w Montrealu zakończył się bez deklaracji końcowej. „Chodziło w nim o otwartą, prawdziwą dyskusję” – tłumaczyła Mogherini.

Spotkanie w Montrealu było pierwszym tego typu oficjalnym wydarzeniem. Jedną z inspiracji do jego zorganizowania były nieformalne spotkania kobiet ministrów spraw zagranicznych w nowojorskiej siedzibie ONZ z inicjatywy Madeleine Albright, gdy pełniła ona rolę sekretarz stanu USA w latach 1997-2001.

[Na podstawie serwisu informacyjnego PAP via Deon – 23.09.2018 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (U.S. Department of State from United States - https://www.flickr.com/photos/statephotos/41591745732/, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68500227

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

 googlepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag