Ponad 500 tys. podpisów pod projektem zakazu aborcji eugenicznej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Obywatelski projekt ustawy zakazującej aborcji ze względu na stan zdrowia poczętego dziecka poparło już ponad pół miliona Polaków. Informację przekazał Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję.
 
Autorzy projektu chcą za dwa tygodnie złożyć go w Sejmie. Tymczasem zbiórka podpisów trwa i wciąż nadchodzą setki przesyłek z podpisami poparcia  - z Polski i z zagranicy. Organizatorzy bardzo proszą o wysłanie kart na adres Komitetu najpóźniej do 20 listopada tak, aby mogły zostać przeliczone i spakowane do złożenia w Sejmie do końca bieżącego miesiąca
 
Inicjatywa #ZatrzymajAborcję ma na celu wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny wyjątku pozwalającego na aborcję ze względu na prawdopodobieństwo niepełnosprawności lub choroby poczętego dziecka. W 2016 r. na podstawie tego przepisu zginęło 1042 dzieci będących na różnym etapie życia prenatalnego. U większości z nich zdiagnozowano zespół Downa lub inne choroby genetyczne.
 
Aborcje eugeniczne wykonywane są często na zaawansowanym etapie ciąży, czyli ok. 5.-6. miesiąca jej trwania, a nawet później. Media i organy ścigania odnotowują przypadki urodzeń żywych i pozostawienia na śmierć noworodków, które przeżyły „zabieg”.
 
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę, gdy zostanie ona uchwalona.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego EKAI via Deon - 15.11.2017 r.]
 
Zdjęcie: Archiwum HLI
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.