Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

take a look at the site here www.werathah.com www.werathah.com
price list autodesk autocad civil 3d 2017 photoshop cs6 extended serial number and activation code serial number product key ms excel 2013 pro 14 to buy

Kongres USA: Zakaz aborcji po 20. tygodniu od poczęcia

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Większością głosów, 237 do 189, Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych przyjęła 4 października zakaz wykonywania aborcji po 20. tygodniu życia płodowego dziecka.
 
Wyjątki od tej zasady to zagrożenie życia matki oraz dwie przyczyny jurydyczne: poczęcie w wyniku zgwałcenia lub kazirodztwa.
 
"Ustawa o ochronie nienarodzonego dziecka, zdolnego do odczuwania bólu" modyfikuje federalny Kodeks karny. Ustawa przewiduje kary grzywny i pięciu lat więzienia dla każdego, kto dokonuje lub próbuje dokonać aborcji po 20. tygodniu ciąży licząc od poczęcia dziecka. Jednak kobieta, która poddała się aborcji z naruszeniem prawa, nie będzie oskarżona o popełnienie przestępstwa.
 
Według ustaleń współczesnej medycyny, dziecko w łonie matki na pewno odczuwa ból po upływie 20 tygodni od poczęcia. Lekarze są zgodni, że zdolność do doświadczania bólu wiąże się z rozwojem kory mózgowej. Gdy kora połączy się z pozostałą częścią mózgu, płód jest zdolny do odczuwania bólu w taki sam sposób, jak noworodki wcześniacze.
 
Pod koniec września przewodniczący komisji episkopatu USA ds. obrony życia kard. Timothy M. Dolan wysłał do członków Izby Reprezentantów list otwarty. Zachęcał w nim kongresmenów do wsparcia pełnej ochrony prawnej poczętych dzieci, a także do pilnego zajęcia się problemami kobiet w ciąży kryzysowej. Właściwym rozwiązaniem jest bowiem troska zarówno o matkę, jak i o dziecko.
 
Kard. Dolan skrytykował "godne ubolewania praktyki dokonywane na płodach w wielu klinikach aborcyjnych", możliwe z powodu liberalnego ustawodawstwa na rzecz aborcji.
 
Zdaniem hierarchy, "Ustawa o ochronie nienarodzonego dziecka, zdolnego do odczuwania bólu" jest dobrym rozwiązaniem, możliwym do przyjęcia zarówno przez obrońców życia, jak i zwolenników tzw. wolnego wyboru. Zaproponowane w niej rozwiązania chronią dzieci oraz matki, które poważnie ryzykują życie poddając się aborcji w zaawansowanej ciąży.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 05.10.2017 r.]
 
Zdjęcie: DP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!


Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

 googlepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag