Papieski Instytut dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną - reorganizacja

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Papież Franciszek zreorganizował Papieski Instytut Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Na mocy ogłoszonego dzisiaj w formie dekretu listu apostolskiego Summa familiae cura, Ojciec Święty przekształcił znaną placówkę - zmienił jej status prawny i nazwę. Odtąd będzie to Papieski Instytut Teologiczny Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie.
 
Papież uzasadnił swoją decyzję tym, co wydarzyło się w Kościele dzięki synodom o rodzinie i posynodalnej adhortacji Amoris laetitia. Na nowo wybrzmiała Ewangelia rodziny, a wraz nią nowe wyzwania i zadania duszpasterskie. Wspólnota chrześcijańska musi na to odpowiedzieć.

„Zmiany antropologiczno-kulturowe wywierają dziś wpływ na wszystkie aspekty życia i wymagają podejścia analitycznego i zróżnicowanego. Dlatego też nie wolno nam się ograniczyć do praktyk duszpasterskich, które odzwierciedlają formy i wzorce z przeszłości” – napisał Ojciec Święty.

Nowy instytut nadal będzie związany z Papieskim Uniwersytetem Laterańskim. Ze względu na swój papieski charakter ma on być punktem odniesienia dla całego Kościoła powszechnego.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie – 19.09.2017 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (calu777)- CC BY 2.0
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.