Sprzeciw wobec nowego programu edukacji seksualnej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
„Państwo nie może stawiać się na miejscu rodziców i wymuszać na dzieciach wychowania nieuznanego za właściwe przez ich rodziny” - podkreślił kard. Daniel Sturla Berhouet, arcybiskup Montevideo (stolica Urugwaju). Hierarcha odniósł się do próby wprowadzenia do szkół podstawowych nowego, kontrowersyjnego programu edukacji seksualnej.
 
Projekt budzi poważny sprzeciw rodziców, ponieważ m.in. wzywa do zmiany "ról płciowych", widząc je jako "konstrukt społeczny", który "może zostać zmodyfikowany".
 
Kościół wspiera protestujących rodziców. Zdaniem kardynała próba wprowadzenia tego programu, mimo sprzeciwu obywateli, przypomina raczej działalność państwa totalitarnego niż demokratycznego.
 
Kościół odpowiada na tę sytuację, proponując własny projekt edukacyjny pod nazwą "Nauczyć się kochać". Od 21 sierpnia br. można go używać za darmo, pobierając ze strony internetowej archidiecezji Montevideo - www.icm.org.uy .
 
Program z elementami multimedialnymi przygotowano przy pomocy specjalistów z takich dziedzin jak psychologia, pedagogika i medycyna. Cztery główne moduły tematyczne to: antropologiczny, anatomiczno-fizjologiczny, psychologiczny i związany z wartościami oraz socjologiczny.
 
[Na podstawie serwisu internetowego eKAI via Deon - 18.08.2017 r. oraz www.icm.org.uy]
 
Zdjęcie: Wikipedia (Gustavo86 - praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4616094)
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!


Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.