Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

find here maya 2017 student license oem license student license cost autocad 2018 have a peek at these guys autocad civil 3d 2017 light price
adobe premiere pro cs6 for sale more about the author visit here autocad 2014 for apple mac os student discount sketchup pro 2016 apple mac version purchase online

Charlie Gard zostanie przewieziony do hospicjum

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Brytyjski sąd zatwierdził w czwartek wieczorem przedstawiony przez szpital plan przetransportowania rocznego Charliego Garda do hospicjum, w którym odłączona zostanie aparatura podtrzymująca jego życie.
 
Decyzja sędziego kończy wielomiesięczny spór sądowy między rodzicami dziecka a szpitalem pediatrycznym Great Ormond Street Hospital (GOSH). Strony nie były w stanie dojść do porozumienia co do tego gdzie i w jaki sposób należy opiekować się cierpiącym na nieuleczalną chorobę dzieckiem.
 
Przed kilkoma miesiącami u chłopca rozpoznano niezwykle rzadkie schorzenie genetyczne, które nieodwracalnie prowadzi do zniszczenia mózgu i mięśni. Dziecko wymaga coraz bardziej specjalistycznej opieki medycznej. W tej chwili nie może poruszać rękoma ani nogami, nie widzi, nie słyszy i nie oddycha samodzielnie. Lekarze nie mają pewności, czy odczuwa ból.
 
W ostatnich tygodniach rodzice walczyli o prawo przewiezienia Charliego do USA i poddania go terapii eksperymentalnej. Jednak amerykański ośrodek wycofał się z oferty leczniczej po tym, jak przedstawione zostały wyniki najnowszych badań dziecka. Wtedy rodzice domagali się przewiezienia synka do domu, by się tam z nim pożegnać. Po odpowiedzi szpitala, że jest to niemożliwe, rodzice prosili o kilka dni na pożegnanie się z dzieckiem, gdy zostanie przewiezione do hospicjum.
 
W czasie rozpraw ustanowiony prawnie przedstawiciel Charliego, który miał bezwzględny obowiązek kierowania się najwyższym dobrem dziecka, a także prawnicy szpitala przekonywali, że dalsze podtrzymywanie chłopca przy życiu wyczerpuje znamiona uporczywej terapii i powinno zostać przerwane, a szpital ze względów technicznych nie jest w stanie zapewnić dziecku długoterminowej opieki hospicyjnej.
 
Sąd postanowił, że rodzice i szpital mają czas do południa w czwartek na wspólne ustalenie szczegółów opieki paliatywnej przed śmiercią dziecka. Równocześnie zdecydował, że w przypadku braku zgody między stronami Charlie trafi do hospicjum. Tam w krótkim czasie odłączona zostanie aparatura podtrzymująca życie, co doprowadzi do nieuchronnej śmierci dziecka.
 
W czwartek wieczorem sąd poinformował o podjęciu decyzji. Zgodnie z wyrokiem 11-miesięczny Charlie "przez pewien czas" pozostanie w szpitalu, a następnie zostanie przewieziony do hospicjum. Nazwa hospicjum, a także czas przetransportowania dziecka nie mogą zostać podane do wiadomości publicznej do czasu śmierci chłopca ze względu na ochronę prawa rodziny do prywatności.
 
Pamiętajmy o modlitwie za Charliego, jego rodziców i wszystkich, którzy służą pomocą dziecku i jego rodzinie.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ Health; także: PAP via Deon  – 27.07.2017 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (agathabrown) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!


Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

 googlepluslogo1
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag