Malta: Parlament zalegalizował „homo-małżeństwa”

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Prawie jednogłośnie parlament Malty uchwalił ustawę zezwalającą na zawieranie „małżeństw” przez pary tej samej płci. Tym samym Malta stała się 25. krajem świata dopuszczającym „małżeństwa jednopłciowe” i 15. w Europie. Od trzech lat na wyspie można było prawnie zarejestrować związek cywilny, w tym homoseksualny.
 
Media piszą o dziwnej rewolucji w liczącym niecałe pół miliona mieszkańców katolickim kraju, w którym rozwody zalegalizowano dopiero w 2011 r., a aborcja wciąż pozostaje zakazana.
 
Po głosowaniu, które odbyło się 12 lipca, laburzystowski premier Joseph Muscat z niekłamaną satysfakcją oświadczył: „To historyczne głosowanie. Pokazuje ono, że nasza demokracja i nasze społeczeństwo osiągnęły pewien poziom dojrzałości i że możemy teraz powiedzieć, że wszyscy jesteśmy równi”.
 
Opozycyjna chrześcijańsko-demokratyczna Partia Nacjonalistyczna również opowiedziała się za nową ustawą. Przeciw głosował tylko jeden (sic!) z jej deputowanych, który tłumaczył, że sumienie nie pozwala mu poprzeć „małżeństw” homoseksualnych.
 
Nowa ustawa całkowicie zrównuje wszystkie małżeństwa w prawie do adopcji dzieci. Praktycznie pary homoseksualne mogły to już robić na podstawie ustawy z 2014 roku.
 
Kościół katolicki był zdecydowanie przeciwny przyjęciu bulwersującej ustawy.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: PAP via Deon - 12.07.2017 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (Davidlud - praca własna) - CC BY-SA 3.0 https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2155763
 
Prosimy podaruj swój 1% na obronę życia! 
Nasz KRS: 0000249454


Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!


Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.