Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Postawić tamę eugenice prenatalnej!

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W Polsce wzrosła liczba aborcji ze wskazań eugenicznych. Przewodniczący Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP abp Henryk Hoser przypomniał, że ludzkie życie ma swoją bezwzględną wartość w każdym stanie i na każdym etapie.
 
Zespół ekspertów debatował nad kwestią procesu legislacyjnego chroniącego ludzkie życie w jego fazie prenatalnej. Podkreślono także szczególne zaniepokojenie tworzeniem chimer biologicznych, czyli zarodków powstałych z połączenia materiału genetycznego człowieka i zwierzęcia. Praktyki takie godzą w prawo do integralności osoby ludzkiej. „Materiał genetyczny człowieka powinien mieć zastosowanie tylko i wyłącznie do gatunku ludzkiego, a nie podlegać próbom łączenia go z innym zakresem dziedziczenia genetycznego” – powiedział abp Hoser.
 
Zespół przypomniał, że nie ma żadnych wyjątków, jeśli chodzi o ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. „Proces legislacyjny w Polsce powinien zmierzać do ograniczenia sytuacji, w których najczęściej dochodzi do przerywania ciąży. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, u których stwierdza się chorobę w okresie prenatalnym” - zwrócił uwagę przewodniczący Zespołu. Dane statystyczne z ubiegłego roku pokazały, że wykonano o 500 przypadków więcej aborcji ze wskazań eugenicznych niż w latach ubiegłych. Ze wskazań medycznych, a de facto eugenicznych, ciążę przerwano w 1812 przypadkach.
 
Selekcja poczętych dzieci dotyczy już nie tylko sytuacji zespołów letalnych, czyli takich chorób i wad wrodzonych, które są nieuleczalne lub prowadzą do śmierci w krótkim czasie po urodzeniu. Decyzję o uśmierceniu dziecka podejmuje się również wtedy, gdy zdiagnozowano wady czy schorzenia, z którymi można żyć do późnej starości.
Podczas posiedzenia zespołu eksperckiego poruszono także problematykę kryterium śmierci mózgowej. „W dziedzinie transplantologii mamy do czynienia ze zjawiskiem wyścigu z czasem. Chodzi bowiem o uzyskanie w jak najlepszym stanie organu do przeszczepu. W związku z tym pośpiech i nie przestrzeganie procedur może doprowadzić do czynnego przyczynienia się do czyjejś śmierci” - ostrzega abp Hoser.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI - 30.04.2017 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (drsuparna http://www.flickr.com/photos/74896762@N00/ ) - CC BY-SA 2.0
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!


Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

 googlepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag