Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

autocad 2010 light price read full report find more information windows 10 student discount autocad lt 2017 for apple mac os product key autocad 2015 purchase online site here autocad architecture 2017 student edition autocad architecture light price

Łódź: Pierwsza w Polsce poradnia oraz klinika diagnostyki i leczenia niepłodności

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi otwarto pierwszą w Polsce poradnię i klinikę diagnostyki i leczenia niepłodności u kobiet i mężczyzn. W nowej klinice znajdzie się 30 łóżek i 2 sale operacyjne z najnowocześniejszym w kraju wyposażeniem. W placówce będzie można przeprowadzać specjalistyczne badania oraz zabiegi i operacje, które przywrócą pacjentom płodność. Poradnia jest natomiast przygotowana do wysokiej jakości leczenia pacjentów trybie ambulatoryjnym.

Podczas uroczystości otwarcia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wskazał, że łódzka klinika diagnozowania i leczenia niepłodności jest pierwszą z szesnastu, które zostaną otwarte na terenie całego kraju. Resort zdrowia planuje zorganizowanie podobnej kliniki w każdym województwie.

Z kolei głos zabrał prof. Krzysztof Szaflik, kierownik Kliniki Ginekologii, Rozrodczości i Terapii Płodu ICZMP. W swoim wystąpieniu wyjaśnił zebranym, czym jest bezpłodność oraz wskazał na przyczyny i czynniki ryzyka w odniesieniu tak do kobiet, jak i do mężczyzn. Profesor podkreślił, że niepłodność jest poważnym i pogłębiającym się problemem społecznym i zdrowotnym.

"Brak możliwości posiadania potomstwa ma ogromny wpływ na funkcjonowanie społeczne dotkniętych nim par małżeńskich. Prokreacja obejmuje nie tylko wymiar fizyczny, psychiczny i emocjonalny, ale także społeczny" – mówił prof. Szaflik.

Nową klinike i poradnię poświęcił łódzki sufragan, ks. bp Marek Marczak. „Wszyscy możemy Panu Bogu podziękować za to miejsce, w którym jak wierzę, wiele osób będzie mogło także podziękować Bogu i ludziom za nowe życie” – podkreślił biskup.

W Instytucie pracuje wielu wybitnych lekarzy specjalistów z różnych dziedzin medycyny, zajmujących się matką i dzieckiem przed, w czasie i po porodzie. Interdyscyplinarny zespół – w skład którego wchodzą ginekolodzy, androlodzy, urolodzy, endokrynolodzy, immunolodzy, psycholodzy i genetycy - będzie spieszył z pomocą wszystkim tym, którzy bardzo chcą zostać rodzicami, ale z przyczyn zdrowotnych jak dotąd nie mogą.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: eKAI, „Niedziela” i in. – 22/23.12.2016 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (mariask) - FP
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!


Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

 googlepluslogo1
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag