Czym jest zapłodnienie in vitro? W rozważaniach nad problematyką zapłodnienia pozaustrojowego potrzeba merytorycznych, rzetelnych informacji, które pozwalają obiektywnie przyjrzeć się metodzie in vitro.

Niewątpliwie cenną pomocą w spokojnej rozmowie na ten trudny temat może być profesjonalnie przygotowana publikacja, która kompleksowo przedstawia procedurę biomedyczną wspomaganej prokreacji oraz klarownie ukazuje jej najważniejsze aspekty.
 
Na polskim rynku wydawniczym ukazał się podręcznik zatytułowany „Wobec in vitro”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa „Jedność”. Kolejne jej rozdziały zostały napisane przez różnych autorów – specjalistów w swoich dziedzinach.
 
Opracowanie w fachowy sposób przedstawia tak ważne zagadnienia jak początek życia ludzkiego, godność osoby, etyczne dylematy zapłodnienia pozaustrojowego czy skutki nowoczesnej biotechnologii. Autorzy ukazują problematykę in vitro w aspekcie genetycznym, medycznym, prawnym, moralnym, filozoficznym, teologicznym.
 
Nowoczesna forma książki i ciekawa szata graficzna oraz liczne odniesienia do światowych publikacji naukowych sprawiają, że pozycja ta jest atrakcyjna zarówno dla zwykłych czytelników, w tym młodzieży, jak i osób profesjonalnie zajmujących się medycyną.

Praca powstała pod patronatem abp. Henryka Hosera, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Bioetycznych. „Przekaz medialny dotyczący zapłodnienia pozaustrojowego jest niesłychanie zawężony, jest jednostronny, a często też uproszczony i nie rzadko manipulowany, a więc żeby dotrzeć do świadomości ludzi w sprawach tak ważnych, jaką jest - mimo wszystko - operowanie na granicy życia i śmierci, jak się tego można dowiedzieć, konieczne jest przedstawienie tego problemu w jego całościowym ujęciu” - powiedział abp Hoser.

[Na podstawie informacji Wydawcy oraz serwisów: Radio Watykańskie, eKAI – 05.12.2017 r.]

Zdjęcie: Okładka książki „Wobec in vitro”